Moda na condohotele

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W polskim rynku nieruchomości hotelowych coraz częściej pojawia się pojęcie condohotel. Co to takiego? Czym condohotel różni się od aparthotelu? Czy warto inwestować w condohotele? Zapraszamy do lektury!

Czym różni się condohotel od aparthotelu?

Pojęcia condohotel i aparthotel często są traktowane zamiennie. Warto jednak je rozróżniać, ponieważ odnoszą się do nieco innych rodzajów nieruchomości hotelowych oraz innego typu działalności biznesowej. Pokój w aparthotelu z punktu widzenia gościa hotelowego powinien zawierać, poza sypialnią i łazienką, dodatkową przestrzeń – salon, aneks kuchenny lub balkon. To rozszerzona wersja pokoju hotelowego, idealna dla pobytów w większym rodzinnym gronie lub dłuższych wyjazdów służbowych. Inwestując w aparthotele, można zrezygnować ze świadczenia dodatkowych usług, takich jak na przykład gastronomia, pralnia, suszarnia lub całodobowa recepcja, ponieważ większość udogodnień goście aparthoteli mają w swoich pokojach.

Jeśli chodzi o condohotel, to jest przedrostek condo oznacza, że na obiekt hotelowy składają się pokoje lub apartamenty będące oddzielnymi lokalami pojedynczych właścicieli. Ta struktura najczęściej nie jest nawet zauważalna przez gościa hotelowego, natomiast ma znaczenie dla potencjalnych inwestorów.

Czy warto inwestować w condohotele?

Condohotel to pokój lub apartament hotelowy stanowiący odrębną własność w ramach obiektu hotelowego, przekazany operatorowi do zarządzania i wynajmowania. Właścicielami poszczególnych pokojów są najczęściej inwestorzy, którzy kupili je jeszcze przed budową. To inwestor decyduje o tym, kiedy jego własność jest wynajmowana, a kiedy on sam z niej korzysta. Condohotel może więc być traktowany przez właściciela jako miejsce do wypoczynku i zarabiania.

Inwestycja w condohotel jest długoletnia i ryzykowna, przy odpowiednim zarządzaniu może się zwrócić dopiero po kilkunastu latach, a następnie powinna już tylko zarabiać, w zależności od tego, jak działa condohotel. Zarobki w sytuacji, gdy większość pokojów jest wynajęta, mogą wynosić od około 2 tysięcy złotych miesięcznie. Condohotele to element branży turystycznej, inwestor powinien więc dokładnie przeanalizować zyski, zanim zdecyduje się na taki typ biznesu. Jeśli pozostawia się condohotel w rękach osób niedoświadczonych w zarządzaniu obiektami hotelowymi, naraża się na duże straty, a przecież nie na tym powinna polegać biznesowa inwestycja!