Kredyt na start własnego biznesu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Myślisz o założeniu swojej firmy? Nie jest to mały wydatek. Swoje marzenie o własnym biznesie możesz spełnić biorąc kredyt na start. Jak go więc uzyskać i na co trzeba zwrócić uwagę znajdziesz czytając właśnie ten artykuł.

O jaki kredyt możesz się starać? Rodzaje kredytów

Wszystkie banki w swojej ofercie mają kredyty dla nowych przedsiębiorców. Jednak różnią się one warunkami, które trzeba spełnić, aby się o nie ubiegać. Oto rodzaje kredytów, które możesz otrzymać w banku:

  1. Kredyt dla nowych firm – Jest to kredyt udzielany firmie już od pierwszych chwil jej rejestracji.
  2. Kredyt na założenie firmy – To kredyt udzielany osobom fizycznym. Przydzielany jako kredyt gotówkowy bądź na konkretny cel.
  3. Kredyt dla firm z określonym stażem – Jest to najpopularniejszy kredyt dla przedsiębiorców. Zazwyczaj wymaga się od nich, aby ich firma istniała na rynku przynajmniej 12 miesięcy.

Do złożenia wniosków potrzebne będzie Ci kilka dokumentów:

  • biznesplan,
  • zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US,
  • wpis do rejestru działalności gospodarczej,
  • zaświadczenie o opcji zabezpieczenia kredytu np. hipoteka na nieruchomość, weksel in blanco, z deklaracją wekslową czy poręczenie trzeciej osoby.

Zwróć uwagę na koszty kredytu

Zawierając umowę o kredyt na nowy biznes musisz koniecznie zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, do których zalicza się:

  • polisa na życie,
  • opłaty związane z zabezpieczeniami prawnymi np. hipoteka za nieruchomość,
  • ubezpieczenie na wypadek utraty wartości nieruchomości,
  • ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych losowych zdarzeń,
  • usługi wirtualnego biura,
  • założenie konta firmowego w banku, który realizuje kredyt,
  • ulokowanie środków finansowych w funduszu inwestycyjnym.

Sprawdzaj dokładnie warunki przedstawione w umowie, ponieważ bank może zobowiązać kredytobiorcę do wybrania jednej opcji bądź kilku. Może to zdecydowanie wpłynąć na koszty kredytu.

Oprocentowanie kredytu firmowego to najważniejszy koszt, który składa się ze stawki marży oraz WIBOR. Pamiętaj, marża banku ustala jest indywidualnie i zawsze możesz ją negocjować.

Kredyt konsolidacyjny, gdy biznes nie idzie dobrze

Prowadzenie swojej własnej firmy wymaga inwestycji, które zazwyczaj pochodzą z kredytów. Jednak może zdarzyć się tak, że biznes nie rozwija się według ustalonych założeń i spłata zobowiązań jest problematyczna. Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny dla firm daje on możliwość utworzenia nowego kredytu na korzystniejszych warunkach. Pokryje on koszty dotychczasowych pożyczek. Obniżenie kosztów miesięcznych wiąże się z wydłużeniem czasu kredytowania, ale dzięki temu raty będą znacznie mniejsze.

Zobacz także: https://poleasingowy.net/wlasny-biznes-jak-sie-wyroznic-wsrod-konkurencji