Leasing IT dla aplikacji internetowej
Zastanawiasz się czy opłaca się mieć serwer w firmie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź czytając ten artykuł, a także jaki sprzęt należy wybrać, aby nie przepłacić.
Zakup serwera nie tylko pasuje do ogromnych korporacji i firm, ale także coraz częściej na zakup serwera decydują się małe albo średnie przedsiębiorstwa. Własny serwer daję nam wiele korzyści, które przedstawimy właśnie dzisiaj w tym artykule.
Przez ostatnie lata trąbi się o tym, jak ważna jest prywatność danych. Inwestując we własne serwery zapewnijmy swojej firmie prywatność przechowywanych danych, a także niezależność. !00% bezpieczeństwo danych] zależy od odpowiedniego zabezpieczenia oprogramowania serwerowego i ograniczenie dostępu do pomieszczenia osobom niepowołanym. Przeciwieństwem są firmy hostingowe, w których bardzo często dochodzi do wycieków danych
Najistotniejszą sprawą fizycznego serwera w firmie jest to, że gdy wystąpi usterka spowodowana brakiem połączenia internetowego mamy zawsze pod ręka dostęp do wrażliwych danych. Warto też zaznaczyć, że każdy sprzęt komputerowy oferowany w dzisiejszych czasach ma wysoką jakość niezależnie jaki producent go wykonał. Ze względu na to firmy dla klientów biznesowych oferują na przykład gwarancję door-to-door dzięki czemu, gdy nastąpi awaria serwis producenta odwiedza miejsce instalacji serwera i naprawia to w ciągu 24h.
Utrzymanie comiesięcznego hostingu w chmurze to zdecydowanie bezużyteczny wydatek, który nie daje korzyści w dłuższym rozrachunku czasowym. Jedyne czego jesteśmy w tym przypadku pewni to na pewno zamawianych usług jednak jako inwestycja w serwer po prostu się nie opłaca. Kiedy przyjdzie czas, gdy będziemy chcieli zakupić nowy serwer to stary możemy odsprzedać na prawdę w dobrej cenie albo w całości albo w na części. W taki oto sposób zatrzymujemy gotówkę w firmie nie mając stałych kosztów.
Systemy informatyczne utrzymywane w przypadku hostingu bywa inwestycją bardzo kosztowną. Natomiast serwer firmowy pozwoli nam oszczędzić pieniądze zyskując przy tym pełną jego wydajność na wyłączność. Warto pamiętać o tym, że hosting jest wirtualnym serwer, a do naszej dyspozycji zostaje oddana tylko jego niewielka moc. Co przy wymagających systemach IT może to paraliżować wykonywanie pracy.