Leasing IT dla aplikacji internetowej
Kredyt konsolidacyjny to dobra opcja dla osób, które chcą skumulować raty aktualnych zobowiązań finansowych i na nich oszczędzić. Na czym polega kredyt konsolidacyjny? Kiedy warto skonsolidować zobowiązania? Zapraszamy do lektury!
Gdy firma lub osoba prywatna wpada w pętlę zadłużeń, jedyną opcją, która może pomóc wyjść z tej sytuacji, jest konsolidacja rat. Na czym polega kredyt konsolidacyjny? To kredyt celowy, którego przeznaczeniem jest spłata dotychczasowych zobowiązań. Rozwiązanie to jest przydatne także dla osób, które gubią się w swoich kredytach lub zapominają o regularnych spłatach rat.
Procedura konsolidacji zobowiązań jest dość prosta. Wystarczy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny u wybranej instytucji (przez Internet, osobiście lub przez telefon), a następnie poczekać na decyzję kredytową. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji należy podpisać umowę w dowolnej placówce kredytodawcy.
W ten sposób można skonsolidować między innymi:
Kredyty konsolidacyjne są udzielane przez banki i firmy pożyczkowe. Większość formalności można załatwić przez Internet lub za pośrednictwem kuriera. O kredyt może się starać każdy, kto posiada kilka zobowiązań finansowych. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, najczęściej trzeba dostarczyć kredytodawcy umowy kredytów, a także harmonogramy spłat zobowiązań.
Banki, które obliczają zdolność kredytową w bardziej wyrozumiały sposób, to:
To dobry wybór dla osób, które posiadają umowy na czas określony lub mają niekorzystną historię kredytową w BIK.
Do zalet kredytu konsolidacyjnego, w zależności od wyboru kredytodawcy, należą:
Kredyt konsolidacyjny nie zawsze się opłaca. Zanim wybierzesz kredytodawcę, warto porównać różne oferty, przede wszystkim pod kątem oprocentowania w skali roku oraz wysokości prowizji za udzielenie kredytu. Warto sprawdzić także wysokość opłaty za sporządzenie aneksu do umowy oraz koszty restrukturyzacji umowy.