Pożyczki pod zastaw – ostatnia deska ratunku?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pożyczki pod zastaw, to rozwiązanie, które ma wielu zwolenników, także w Polsce. Opcja ta może stanowić ostatnią deskę ratunku dla osób i firm, które mają nie najlepszą sytuację finansową. Jak to działa?

Pożyczki pod zastaw – jak to działa?

Pożyczki pod zastaw to rozwiązanie dedykowane osobom, których wniosek o kredyt lub pożyczkę w banku spotkał się z odmowną decyzją. Tego typu usługi oferują między innymi firmy pożyczkowe, parabanki, a także osoby prywatne. W ramach umowy pożyczkobiorca przenosi część praw własności nieruchomości (domu, mieszkania, lokalu usługowego lub działki) na pożyczkodawcę. Umowę podpisuje się w o obecności notariusza. Po spłaceniu pożyczki w terminie daną nieruchomość można wykupić, w sytuacji, gdy nie spłacono pożyczki, własność trafia do rąk wierzyciela.

Pożyczki pod zastaw – kiedy warto z nich skorzystać?

Pożyczki z zabezpieczeniem mogą pomóc wyjść z nieciekawej sytuacji finansowej, o ile zachowa się wszelkie środki ostrożności przy podpisywaniu umowy. W procesie weryfikacji wniosku nie są brane pod uwagę dochody ani dane przechowywane w BIK i KRD. Decyzje są wydawane dość szybko, a termin realizacji pożyczki często nie przekracza 2 – 3 dni od momentu złożenia wniosku.

Ważnym czynnikiem decydującym o przyznaniu pieniędzy jest wniosek o pożyczkę pod zastaw, aktualna sytuacja finansowa potencjalnego pożyczkobiorcy oraz plany związane z zaciągniętym zobowiązaniem. Pieniądze otrzymane od pożyczkodawcy można przeznaczyć na dowolny cel, np. konsolidację aktualnych zobowiązań finansowych.

To rozwiązanie dla osób, które:

  • Mają nieciekawą historię kredytową
  • Nie mają zdolności kredytowej
  • Są zadłużone
  • Mają niskie dochody

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw!

Sposób udzielenia pożyczki, oprocentowanie oraz forma zabezpieczenia zależą od firmy, u której się zaciąga zobowiązanie. Jak zweryfikować firmę pożyczkową? Warto zweryfikować wierzyciela oraz sprawdzić, czy figuruje on w:

  • Krajowym Rejestrze Sądowym
  • rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego

W wyrobieniu sobie opinii na temat potencjalnego pożyczkodawcy pomocne bywają także internetowe rankingi pożyczek oraz firm pożyczkowych i parabanków.

UWAGA: Pożyczka pod zastaw nie ma nic wspólnego z kredytem hipotecznym. Pożyczkobiorca, który zaciągnął kredyt pod zastaw mieszkania, nie jest objęty ochroną wynikającą z ustawy o kredycie konsumenckim lub hipotecznym.