Leasing IT dla aplikacji internetowej
Pożyczki społecznościowe to pożyczki, w których trakcie zostaje zawarta transakcja bezpośrednio pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Tego typu pożyczka może zostać zawarta przez Internet, bez udziału takich instytucji jak bank. Co warto o nich wiedzieć?
Pożyczki społecznościowe (z języka angielskiego peer-to-peer lub social lending) funkcjonują w Polsce już od 10 lat, ale dopiero niedawno zaczęły zdobywać coraz więcej zwolenników i stały się popularną formą pożyczania pieniędzy.
Zalety tej formy kredytu to:
Pożyczki społecznościowe są zawierane przez Internet i udzielane są na podstawie umowy zawartej między dwoma osobami fizycznymi. Warunki pożyczki są ustalane przez obie strony – pożyczkodawcę (inwestora) i pożyczkobiorcę za pomocą specjalnej platformy. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy, ale znajdują się w sytuacji, w której nie mogą liczyć na wsparcie banku. Skorzystać z tej opcji mogą na przykład osoby, które nie posiadają historii kredytowej.
Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na zasadzie pożyczki społecznościowej, bez pośredników – banków i firm pożyczkowych, możesz skorzystać z takich serwisów jak na przykład Finansowo.pl oraz Fellow Finance. Platformy te oferują elastyczne formy pożyczek, w których sam ustalasz wysokość kwoty i czas spłaty.
Aby uzyskać wsparcie finansowe, należy zarejestrować się na platformie, a następnie przejść pozytywnie proces weryfikacji danych, by podnieść swoją wiarygodność jako pożyczkobiorcy. System platformy pracuje w oparciu o tzw. ratingi – im większa wiarygodność, tym większa szansa na zawarcie transakcji!
Pożyczkobiorca może wybrać najkorzystniejszą formę pożyczki i przeznaczyć pożyczoną kwotę na dowolny cel. Dzięki platformom obsługującym pożyczki społecznościowe możliwe jest połączenie inwestora z pożyczkobiorcą i szybkie uzyskanie kredytu bez dodatkowych ukrytych kosztów.