Leasing IT dla aplikacji internetowej
Leasing staje się już tak popularna formą finansowania różnego rodzaju zakupów, że na rynku pojawia się coraz więcej firm, oferujących swoje usługi w tym zakresie. Dla samych klientów jest to oczywiście korzystne zjawisko, ponieważ mają dużą możliwość wyboru. Firmy oferujące leasing muszą prześcigać się w ulepszaniu swoich ofert tak, aby zainteresować jak najszersze grono klientów. Z roku na rok poszerzają swoje pakiety kompleksowych usług obsługujących każdą transakcję. W gąszczu ofert często ciężko jest znaleźć tę, która idealnie sprosta oczekiwaniom. Bardzo przydatnym okazać się może ranking firm leasingowych.
Dla mniej wtajemniczonych osób w tematyce leasingu, istnieje na rynku coś takiego jak Związek Polskiego Leasingu. Co kwartał opracowuje on specjalne zestawienie, w którym można znaleźć najlepiej prosperujące na rynku firmy z zakresu leasingu. Opracowywany jest głównie na podstawie sprzedażowej.
Na pozycje lidera wysunął się PKO Leasing. To awans o trzy miejsca w porównaniu do poprzedniego zestawienia. Kapitał spółki wzrósł z 1036,67 milionów złotych na aż 3910,95 milionów złotych. To niemalże 4-krotne zwiększenie obrotów i świadczonych usług.
Na drugim miejscu uplasowała się Grupa Idea Getin Leasing. Pomimo tego, iż zanotowała spadek o jedno oczko – z miejsca pierwszego, to jej kapitał znacznie wzrósł. W poprzednim zestawieniu wynosiło 1776,60 milionów złotych. W tym przypadku spadek oznaczał wzrost. Wartość sprzedaży usług znacznie się powiększyła, co idealnie odwzoruje kapitał w wysokości 3745,39 milionów złotych.
Brązowy medal w dziedzinie leasingu otrzymuje Europejski Fundusz Leasingowy. Tutaj także można zanotować spadek z drugiego, na trzecie miejsce w porównaniu do poprzedniego kwartału. Jak w większości przedstawianych przypadków, także tutaj zanotowano znaczny wzrost kapitału. Poprzednie zestawienie oszacowało ich kapitał na 1228,68 milionów złotych. Po kilku miesiącach doszło do znacznej zmiany, a mianowicie 2601,76 milionów złotych.
Czwarte miejsce zawsze pozostawia niedosyt. Jednak jest on mniejszy, jeżeli kapitał rośnie. Tak jest również w przypadku mLeasing. Poprzedni kwartał grupa powitała na trzecim miejscu, w tym jednak zanotowała mały spadek. Nie dotyczy to oczywiście finansowania środków stałych. Z 1128,86 milionów złotych, kapitał podniósł się o niemalże 50% – czyli na 2354,20 milionów złotych.