Branża poleasingowa w Polsce i na świecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Branża poleasingowa to rynek sprzedaży i zakupu używanego sprzętu, który jest w bardzo dobrym stanie i posiada wysoką jakość użytkową. Wyposażenie poleasingowe ze względu na możliwość ponownego wynajmu, zanim trafi do rąk kolejnego właściciela, przechodzi bardzo szczegółowe przeglądy, w których sprawdza się wszystkie części. Zepsute elementy wymienia się na nowo, aby sprzęt działał prawidłowo. Sprzęt poleasingowy jest atrakcyjny cenowo, posiada zapewniony serwis oraz określony czas gwarancji.

Branża poleasingowa w Polsce

W Polsce branża poleasingowa rozwija się prężnie i dynamicznie. Rodzime firmy poleasingowe specjalizują się w różnych kategoriach produktów. Najbardziej popularne zakupy poleasingowe dotyczą: samochodów osobowych i ciężarowych, naczep, przyczep, autobusów, traktorów, sprzętu komputerowego, maszyn budowlanych i rolniczych, sprzętu medycznego. Co raz popularniejsze staje się także sprzedaż i zakup poleasingowych nieruchomości.

Przegląd najbardziej popularnych polskich firm poleasingowych:

  1. Supercar.pl oferuje największy w Polsce wybór samochodów z gwarancją. Sprzęt dostępny jest na zamówienie, od ręki, możliwy jest także zakup na aukcjach. O rozmiarach firmy świadczy fakt, że w codziennej ofercie Supercar.pl znajduje się 800 aut.
  2. Millenium Leasing, najdłużej funkcjonująca firma w tej branży w Polsce, oferuje szeroki wachlarz maszyn budowlanych i innych urządzeń przemysłowych, gwarantując wiarygodność świadczonych usług i bezpieczeństwo transakcji.
  3. EFL choć nie specjalizuje się w sprzedaży towarów poleasingowych, to jednak może pochwalić się największym parkingiem poleasingowych aut w Polsce, który znajduje się pod Wrocławiem, a na nim setki aut dostępnych dla każdego w dobrej ofercie.

Dla polskiego klienta zakup sprzętu poleasingowego jest opłacalny, gdyż transakcja jest bezpieczna, atrakcyjna cenowo, sprzęt prezentuje wysoką jakość oraz zapewniona jest opieka serwisowa i gwarancyjna. Duża konkurencja na rynku sprawia, że wybór jest szeroki i urozmaicony.

Branża poleasingowa na świecie

Zakup sprzętu polesingowego na świecie podobnie, jak i Polsce rozwija się i przynosi duże dochody. Postępująca w gospodarce światowej globalizacja powoduje  wchłanianie mniejszych i słabszych podmiotów przez wielkie instytucje leasingowe i poleasingowe, które należą najczęściej do dużych koncernów z kapitałem zagranicznym. Taką firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu polesingowego jest Device, która jest częścią Sims Recycling Solutions, jednego z globalnych liderów w obrocie używanym sprzętem IT, działającym w 30 krajach na 5 kontynentach.

Koncern Volkswagen Leasing GmbH kieruje swoja ofertę sprzedaży pojazdów poleasingowych do dealerów Grupy Volkswagen oraz podmiotów gospodarczych, których przedmiotem działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i użytkowych. Sprzedaż aut poleasingowych odbywa się podczas licytacji internetowych oraz przez aktywny zakup poleasingowych pojazdów.

AAA AUTO, działa w naszym kraju i jest największą firmą w Europie Środkowej zajmującą się sprzedażą używanych samochodów. Potwierdzeniem potencjału przedsiębiorstwa było nabycie większościowego udziału w AAA Auto przez brytyjsko-polski fundusz inwestycyjny Abris Capital Partners. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu najwyższej jakości samochodów i oferowaniu ich za najniższą cenę na rynku. Firmy poleasingowe na całym świecie wykorzystują znakomitą metodę recyklingu, która pomaga klientom kupować wysokiej jakości urządzenia w niższej cenie dbając o środowisko i przywracając tzw.drugie życie sprzedawanym produktom.