Kalkulator leasingu operacyjnego

Sprawdź kalkulator leasingu operacyjnego oraz dowiedz się więcej o tym czym jest leasing operacyjny. Kalkulator dla leasingu operacyjnego oraz wszystko na ten temat w jednym artykule.

Kalkulator leasingu operacyjnego

Kalkulator leasingu operacyjnego to nasz autorski program online do obliczania wysokości miesięcznej raty leasingu operacyjnego, kosztu leasingu oraz sumy wszystkich rat. Korzystając naszego kalkulatora leasingu operacyjnego z łatwością zaplanujesz własne wydatki oraz przewidzisz wysokość opłat.

Aby skorzystać z naszego kalkulatora leasingu operacyjnego wystarczy, że wprowadzisz oprocentowanie leasingu, ilość miesięcy spłaty oraz wartość przedmiotu leasingu. System na podstawie naszych algorytmów obliczy przybliżoną wysokość miesięcznych rat leasingowych. Nie mniej należy mieć na uwadze, że wysokość rat leasingowych w przypadku leasingu operacyjnego zależna jest od wielu czynników i może się na koniec różnić od tej podanej w kalkulatorze.

Niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.

Kiedy warto skorzystać z leasingu?

Leasing operacyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na wysokiej elastyczności i niskim kosztom. Leasing operacyjny pozwala na objęcie amortyzacją pojazdu, sprzętu, maszyny lub towaru w całości poprzez leasingodawcę. Do kosztu uzyskania przychodów wlicza się zarówno sam leasing jak i jego koszt. Ponadto również podatek VAT zaliczany jest do kosztów uzyskania przychodów, co sprawia, że leasing operacyjny jest znacznie bardziej opłacalny, aniżeli leasing finansowy.

Jak obliczyć koszt leasingu?

Aby obliczyć koszt leasingu wystarczy, że użyjesz nasz darmowy kalkulator leasingu operacyjnego. Kalkulator leasingu operacyjnego dostępny jest dla wszystkich czytelników naszego portalu. Aby skorzystać z możliwości jakie oferuje nasz kalkulator należy jednak posiadać informacje takie jak wartość przedmiotu oraz czas leasingowania.

Użyj naszego kalkulatora leasingu operacyjnego i zaplanuj swoje wydatki. Zobacz także kalkulator leasingu finansowego.