Kalkulator leasingowy

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W tym artykule dowiesz się czym jest kalkulator leasingowy oraz w jaki sposób obliczyć ratę leasingu. Sprawdź kalkulator leasingowy i dowiedz się jaka będzie Twoja rata za leasing.

Kalkulator leasingu

Chcesz sprawdzić, ile wyniesie Cię miesięczna rata leasingu na samochód lub sprzęt dla firmy? Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu przeznaczonego dla osób prywatnych oraz firm. Kalkulator leasingu oddajemy naszym czytelnikom całkowicie za darmo, wystarczy, że wprowadzisz podstawowe dane, a nasz kalkulator leasingu wykona całą pracę za Ciebie!

Kalkulator leasingowy to doskonały sposób na obliczenie raty na nowe i używane samochody, maszyny, sprzęt RTV/AGD lub elektroniczny. Chcąc użyć kalkulatora leasingu wprowadź szczegółowe dane towaru, który chcesz zakupić, a nasz system dokona za Ciebie całkowite obliczenie kosztu leasingu. Kalkulator leasingowy pozwala łatwo i szybko określić przybliżoną kwotę miesięcznej raty za leasing, a także sprawdzić sumę całkowity opłat.

Kalkulator leasingowy w całości opiera się na podanych przez Ciebie danych takich jak wartość leasingowanego przedmiotu, wpłata własna, wykup końcowy, długość trwania leasingu oraz jego oprocentowanie. Kalkulator leasingowy bazuje na naszych unikalnych metodach kalkulacji wartości leasingu oraz miesięcznych wysokości rat leasingowych.

Należy mieć na uwadze jednak, że końcowa leasingu zależna jest od wielu czynników, dlatego może się różnić. Staramy się, aby nasz kalkulator leasingu być jak najbardziej precyzyjny i pomocy przy planowaniu leasingu. Niniejszy kalkulator leasingu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakteru informacyjny i podglądowy.

Co to jest leasing?

Leasing to nic innego jak umowa cywilno-prawna. W ramach zawartej umowy na leasing osoba finansująca oddaje stronie korzystającej przedmiot, który jest podstawą niniejszej umowy. Leasing jest zatem pewnego rodzaju najmem.

Jakie daje korzyści leasing?

Leasing daje wiele korzyści leasingobiorcom względem tradycyjnego kredytu:

  • Koszt uzyskania przychodu;
  • Możliwość odliczania VAT;
  • Niski wkład własny.

Formy leasingu

W Polsce wyróżniamy dwie formy leasingu – są nimi leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Podstawową różnicą są prawa w zakresie własności do przedmiotu leasingowanego.

Leasing operacyjny

W przypadku, gdy mamy do czynienia z leasingiem operacyjnym, amortyzacja następuje po stornie leasingodawcy. Jest to jednocześnie najpopularniejsza forma finansowania środków trwałych w naszym kraju dla przedsiębiorstw.

Leasing finansowy

W tym przypadku amortyzacja jest rozliczana po stronie osoby będącej leasingobiorcą. W przypadku leasingu finansowego przedmiot umowy wchodzi w skład majątku firmy.

Leasing zwrotny

Istnieje również tzw. leasing zwrotny, czyli sposób na uzyskanie gotówki poprzez odsprzedaniu środków trwałych będących na wyposażeniu firmy, a następnie wzięcie ich w leasing. Jest to popularna firma uzyskania dodatkowej gotówki w przedsiębiorstwie.

Leasing konsumencki

W Polsce wciąż mało popularny leasing konsumencki umożliwia ten sposób finansowania zakupów dla osób prywatnych.

Więcej o różnicach pomiędzy leasingami przeczytasz w naszym artykule Leasing operacyjny a leasing finansowy.

Co można leasingować?

  • Samochody;
  • Maszyny;
  • Motocykle;
  • Sprzęt komputerowy;
  • Sprzęt RTV;
  • Sprzęt AGD;
  • Nieruchomości.

Już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora leasingowego i oblicz swoją ratę leasingową! Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu operacyjnego oraz kalkulatora leasingu finansowego.