Poleasingowe auta dostawcze. Tańsze rozwiązanie dla firm

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sprawny samochód dostawczy ma kluczowe znaczenie dla powodzenia w prowadzeniu biznesu w wielu branżach. Niestety, samochody dostawcze osiągają często zawrotne ceny.

Dla niewielkiej firmy koszty zakupu nowego auta transportowego są często nie do udźwignięcia, nawet gdy w grę wchodzi pożyczka. To sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców interesuje się samochodami używanymi. W tym segmencie warto szczególną uwagę zwrócić na samochody poleasingowe. To tańsze rozwiązanie dla firm.

Co oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Wiele firm, zamiast kupować samochód, wybiera wzięcie go w leasing, czyli użytkowanie w zamian za opłacane regularnie raty. Gdy umowa leasingu dobiega końca, nie trzeba wykupować pojazdu. Auta poleasingowe wystawiane są na sprzedaż:

  • jako samochody pokontraktowe, serwisowane przez firmę leasingową, gdy umowa dobiegnie końca
  • samochody z leasingu finansowego, gdy leasingobiorca nie zdecyduje się na ich wykupienie
  • samochody pochodzące z windykacji, gdy leasingobiorca zaprzestanie spłacania rat leasingowych (zwykle samochody pochodzące z windykacji należą do najtańszych i najmłodszych).

Auto dostawcze w rozsądnej cenie

Dla nabywcy wybór samochodu dostawczego poleasingowe oznacza wiele korzyści. Przede wszystkim, samochody tego rodzaju najczęściej oznaczają się atrakcyjną ceną w stosunku do jakości. Jako samochody poleasingowe najczęściej sprzedawane są relatywnie młode auta. Średnio wiek samochodu dostawczego poleasingowego, który trafia do sprzedaży, to około 4-5 lat. Rzadko kiedy można znaleźć w sprzedaży samochody poleasingowe, które są starsze niż osiem lat. Niski wiek auta w połączeniu z jego niewielką ceną sprawia, że ten wybór bardzo opłaca się przedsiębiorcy. Co więcej, samochód poleasingowy możemy kupić na fakturę VAT, a nie na zwykłą umowę kupna sprzedaży.

Nie jest to jednak jedyna zaleta wyboru samochodu poleasingowego. W porównaniu z innymi autami używanymi, auta pochodzące z leasingu mają zwykle bardzo dobrze udokumentowaną swoją historię. Wysoki przebieg może wynagrodzić fakt, że stan techniczny samochodu może być w ich przypadku o wiele łatwiejszy do zweryfikowania, niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju samochodów używanych. Historia samochodu jest dobrze znana i udokumentowana. Zwłaszcza samochody pokontraktowe charakteryzują się zwykle dokładnie prowadzoną książką serwisową.

Ryzyko zakupu samochodów poleasingowych

Tak samo jak przy zakupie innych samochodów używanych, przy zakupie samochodów leasingowych musimy liczyć się z pewnym ryzykiem. Duży przebieg samochodu może negatywnie odbijać się na jego stanie technicznym. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na zakup samochodu poleasingowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego książką serwisową lub sprawdzić jego stan w zaufanym warsztacie.

Poleasingowe auta transportowe z pewnego źródła

Aby mieć pewność, że poleasingowe auto transportowe, które kupujemy, jest w dobrym stanie, powinniśmy zdecydować się na zakup w pewnym, sprawdzonym miejscu. Giełda wielu znanych marek oferują wysokiej jakości poleasingowe samochody dostawcze w atrakcyjnych cenach. Wszystkie z tych samochodów objęte są gwarancją, dlatego też nie musisz obawiać się nieprzyjemnych niespodzianek. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności i profesjonalne doradztwo w przypadku wyboru rzetelnej firmy.