Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bardzo często można spotkać się w internecie z ofertą na sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych. W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu uszkodzonych aut spośród ofert dostępnych na internetowych giełdach oraz portalach motoryzacyjnych.

Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych – gdzie szukać?

Zazwyczaj tak się składa, że sam ubezpieczyciel nie posiada własnych platform sprzedażowych przeznaczonych do takich celów jak sprzedaż samochodów powypadkowych, dlatego samą dystrybucję z polskich firm ubezpieczeniowych prowadzą poprzez łatwo dostępne i dobrze znane narzędzia.

Przedstawimy teraz najważniejsze z nich.

Portale internetowe

Większość portali, które zajmują się motoryzacją, posiada także swoja wersję, dedykowaną powypadkowym samochodom. Za pomocą portali internetowych możesz nabyć swój pojazd poprzez bezpośredni zakup lub licytację konkretnego modelu samochodu.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Ze względu na to, że sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie jest, aż tak bardzo rozwinięta i popularna, tego typu ogłoszeń jest stosunkowo mało. Jako porównanie można wskazać te oferty, które oferują sprawne, lecz używane samochody. Tych pierwszych będzie zaledwie kilkaset podczas, gdy używanych i sprawnych aut nawet kilkaset tysięcy na jednej stronie.

Większość modeli powypadkowych nie nadaje się jednak do ponownego użytku i wystawienia na sprzedaż. Stąd tak uboga oferta na sprzedaż samochodów powypadkowych w internecie. Nie mniej jednak, jeżeli się postarasz i dobrze wyszukasz wśród polskich gigantów rynku motoryzacyjnego w e-commerce, znajdziesz to czego szukasz.

Samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych

Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych – jak szukać?

Aby znaleźć to czego potrzebujesz użyj filtrowania od razu, gdy trafisz na strony takie jak otomoto.pl, czy allegro.pl. Chociaż możliwość filtrowania ogłoszeń samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych jest bardzo ograniczona ze względu na małą ilość wyników, to jednak znacznie uprości to cały proces i skróci czas potrzebny na zakup samochodu. Spróbuj również użyć filtrów malejących lub rosnących cen, dzięki czemu szybko trafisz w swój planowany budżet.

Jeżeli jednak do wyszukiwania używasz wyszukiwarki Google, spróbuj wpisać po prostu jedno z haseł:

 1. Powypadkowe samochody poleasingowe;
 2. Sprzedaż samochodów powypadkowych;
 3. Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych;
 4. Polskie firmy ubezpieczeniowe – samochody powypadkowe;
 5. Samochody powypadkowe z firm ubezpieczeniowych;
 6. Samochody powypadkowe sprzedaż
 7. Sprzedaż powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych
 8. Giełda samochodów powypadkowych
 9. Licytacje aut powypadkowych
 10. Licytacje samochodów powypadkowych

Dzięki temu wujek Google bardzo szybko i sprawnie podpowie Ci miejsca z gotową listą samochodów powypadkowych do zakupu od ręki.

Oferta sprzedażowa – co warto wiedzieć

Każde ogłoszenie opatrzone jest zdjęciem głównym konkretnego samochodu, dzięki czemu szybko dowiesz się, czy dany model jest w Twoim guście lub odpowiada Twoim potrzebom. Wchodząc bezpośrednio w dane ogłoszenie znajdziesz galerię zdjęć, gdzie szczegółowo podglądniesz wygląd oferowanego modelu – przyglądnij im się dobrze, abyś nie tracił czasu na zbędne podróże po Polsce.

Cały opis oferty przypominać będzie zwykłe ogłoszenie sprzedażowe, jednak warto zwrócić w nim uwagę na takie aspekty jak historia samochodu powypadkowego oraz dane firmy ubezpieczeniowej oferującej sprzedaż auta.

Sprawdź również co wymaga naprawy, bowiem pamiętaj, że oglądasz właśnie samochód powypadkowy z polskich firm ubezpieczeniowych, który w mniejszym lub większym stanie jest uszkodzony i wymaga dodatkowych nakładów środków finansowych.

Oprócz tego sprawdź także:

 • Dokładny model auta,
 • Rok jego produkcji,
 • Przebieg samochodu,
 • Silnik i rodzaju paliwa,
 • Książkę serwisową pojazdu;
 • Stan wizualno-techniczny,
 • Wiarygodność sprzedawcy.

Ogłoszeniodawca powinien także dostarczyć informacji o wszystkich dodatkowych udogodnieniach (oraz utrudnieniach) jakie otrzyma wraz z jego nabyciem kupujący. Ogłoszenia opatrzone są także zazwyczaj indywidualną notatką od osoby lub podmiotu sprzedającego, w której znajdziemy informacje m.in. o możliwości negocjacji ceny lub dostępności pojazdu.

Należy jednak pamiętać, że końcowa cena samochodu powypadkowego ustalana jest zazwyczaj przy zakupie pojazdu po oględzinach pojazdu i właśnie negocjacji cen, do której zawsze masz prawo.

O tym pamiętaj!

Jako redakcja serwisu specjalizującego się w zakupie i sprzedaży poleasingowych towarów radzimy, abyś dokładnie obejrzał pojazd przed zakupem jak i sprawdził wiarygodność firmy ubezpieczeniowej lub agencji wystawiającej ogłoszenie. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i nie daj się nabrać na „okazje”.

Pamiętaj także, aby sprawdzić po numerze VIN auta jego prawdziwą historię.

Powodzenia!