Gdzie szukać w internecie porady finansowe?

Finanse to bardzo ważna część życia. Pewnie nieraz się zastanawiałeś, jak pomnażać swój kapitał, aby go nie stracić oraz w co warto inwestować, a w co nie? Na szczęście w internecie można spotkać sporo porad finansowych. Pokażemy, gdzie ich szukać, abyś zaoszczędzony czas mógł przeznaczyć np. na studiowanie giełdy.

Blogi

Osoby zajmujące się finansami, zakładają blogi, a w nich udzielają porad w formie artykułów. Opisując konkretne zagadnienie, wyrażają swoje zdanie na dany temat i tym podobne. W razie potrzeby, można skontaktować się z taką osobą np., pisząc komentarz lub przez wiadomość prywatną, jeśli jest taka możliwość. Niektóre blogi, prowadzone są przez specjalne firmy, jeśli na takowy trafimy, będziemy mogli znaleźć tam informacje o szkoleniach, w których można wziąć udział, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów. Oprócz tego, znajdziemy oferty pomocy w sprawach finansowych, odpłatnych, w razie większych problemów, które spotkamy na swojej drodze. Blogerzy, reklamują również różne giełdy, a także brokerów.

Strony informacyjne

W niektórych witrynach, można znaleźć zakładki dotyczące finansów. Znaleźć tam można, różnego rodzaju wykresy z giełd, artykuły pomocnicze oraz wszystkie najnowsze informacje ze świata finansowego w Polsce i za granicą. Zamieszczanych jest tam sporo informacji o różnej kategorii, są to artykuły, mówiące o stanie jakieś waluty na rynku ogólnym i tym podobne. Porady można tam znaleźć, ale będą one raczej ogólne, spersonalizowanych należy szukać gdzieś indziej.

Filmiki i serwisy

W internecie można znaleźć filmiki, nagrywane przez osoby, które znają się na finansach i udzielają w ten sposób porad. Nie jest ich zbyt wiele, ale jak się dobrze poszuka to można coś znaleźć. Jeśli nie znajdziemy tam rozwiązania naszego problemu, spróbujmy skorzystać z serwisów internetowych zawierających porady lub takich o tematyce finansowej. Na takowych witrynach powinniśmy znaleźć to, co nas interesuje, a więc poszerzymy naszą wiedzę. Polecam stronę porady.org, bogatą w wiele porad z różnych dziedzin naszego życia, gdzie znajdziesz m.in. dział: porady finansowe.