Kredyt na urządzenie mieszkania – czy to się opłaca?

Wzięcie kredytu to zawsze poważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. A co z kredytem na urządzenie mieszkania? Czy to się opłaca?

Kredyt hipoteczny na urządzenie mieszkania

Sytuacja idealna jest wtedy, kiedy posiadasz swoje odłożone środki na wykończenie oraz urządzenie swojego nowego lokum. Niestety, nie każdy ma takie szczęście, zwłaszcza teraz, gdy przy kupnie mieszkania trzeba samodzielnie wpłacić 20% wkładu. To może nieco komplikować sprawę i wtedy pojawia się gestia kredytu hipotecznego na urządzanie i wykończenie mieszkania.

Zaczniemy od omówienia zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim dzięki wzięciu kredytu możesz zaoszczędzić środki własne. Mogą one stanowić dla Ciebie rodzaj zabezpieczenia w przypadku nieprzewidzianych wydatków lub pomóc przy spłacie kredytu.

Każdy medal ma jednak dwie strony. Minusem wzięcia kredytu jest związana z nim biurokracja. Do załatwienia jest wiele formalności, które długo trwają. W dodatku trzeba sporrządzić dla banku planu prac, jakie są do wykonania i kupna niezbędnych rzeczy. Bank finansuje jedynie te działania, które podniosą wartość mieszkania. Dlatego wszelkie meble oraz dodatki, które są ruchome, a nie przymocowane na stałe do mieszkania, nie będą przez niego finansowane.

Kredyt gotówkowy

Omówiliśmy już dla Ciebie sytuację ze wzięciem kredytu hipotecznego, teraz przedstawimy Ci jak to wygląda w przypadku gotówkowego. Po pierwsze wiąże się z nim zdecydowanie mniej formalności i można go uzyskać szybciej. Co więcej, jest on krótszym zobowiązaniem niż kredyt hipoteczny, ponieważ nie posiada on żadnego zabezpieczenia. To jednocześnie wada i zaleta. Wszystko zależy od tego, czy krótki czas spłaty wywołuje na Tobie niezdrową presję, czy też motywuje do zdecydowanych działań w sprawie spłaty.