Kryptowaluty – jakie ryzyko się z nimi wiąże?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kryptowaluty to innowacyjny system księgowy oparty na wirtualnych walutach. Gdzie je kupić? Czy można na nich zarobić? Jakie ryzyko wiąże się z krypto walutami? Zapraszamy do lektury!

Gdzie kupić kryptowaluty? Jak na nich zarabiać?

Kryptowaluty można nabyć na specjalnych giełdach, takich jak na przykład Giełda Bitcoin, czy BitBay, na platformach typu Coinbase, Binance oraz w drodze wymiany z innymi użytkownikami.

Osoba zainteresowana inwestycją może w łatwy i szybki sposób kupić wybraną kryptowalutę (na przykład Bitcoin, Lisk lub Litecoin), wirtualne pieniądze są przesyłane automatyczne do elektronicznego portfela. Aby znaleźć użytkownika chętnego do handlu, można przeanalizować ogłoszenia dostępne na serwisach typu localbitcoin.som oraz zarejestrować się na specjalistycznych forach.

Jak zarabiać na kryptowalutach? Warto pamiętać o tym, że obrót elektronicznymi walutami nie jest kontrolowany przez żadne systemy bankowe, ani instytucje finansowe. Do rozpoczęcia przygody z tym rodzajem inwestycji jest konieczna podstawowa obsługa komputera, a także zdolności analityczne. Aby handlować bez ryzyka utraty pieniędzy, należy analizować rankingi notowań kryptowalut, monitorować sytuację na rynku i handlować nimi w odpowiednim momencie. Możesz zainwestować dowolną kwotę, zamienić ją na wirtualne pieniądze, a następnie czekać, aż kurs kryptowaluty wzrośnie i odsprzedać kryptowalutę. Wirtualny arbitraż polega na wykorzystaniu różnic kursów między giełdami i sprzedawaniu kryptowalut po innej, wyższej cenie.

Jak zacząć przygodę z wirtualnymi walutami? Rejestracja na giełdzie kryptowalut

Rejestracja na giełdzie typu BitBay lub Binance jest bardzo prosta. Prowadzenie konta jest bezpłatne, należy wypełnić formularz rejestracyjny oraz dodać kartę kredytową. Po wypełnieniu zgłoszenia należy aktywować konto z pomocą kodu wysłanego poprzez pocztę e-mail, a następnie zweryfikować tożsamość użytkownika platformy.  Zanim zarejestrujesz się na giełdzie kryptowalut, pamiętaj, by korzystać jedynie ze sprawdzonych platform. Przygotuj się teoretycznie, poczytaj opinie, porozmawiaj z osobami, które inwestują w kryptowaluty i upewnij się, że platforma, z której chcesz skorzystać, jest rzetelna i zaufana!

PAMIĘTAJ: Zmienność kryptowalut jest bardzo wysoka. Aby ograniczyć ryzyko strat finansowych, należy śledzić na bieżąco wirtualny rynek i analizować kryptowalutowe trendy!