Który leasing nie sprawdza BIK?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wzięcie kredytu na zakup droższych urządzeń, samochodów, czy mieszkań to bardzo popularny zabieg. Każda osoba, która ubiega się o większy kredyt musi liczyć się z tym, że czeka ją mnóstwo formalności. Konieczne są także odpowiednie zarobki, które są pewnego rodzaju gwarantem dla banku pod kontem spłat ewentualnych rat. Każdą ratę należy jednak spłacać w terminie, lub nawet kilka dni przed. Znaczne opóźnienia źle rzutują na historię kredytową klienta. Może on mieć później problemy z wzięciem kolejnej pożyczki, leasingu, czy czegokolwiek na raty. Wiele osób zastanawia się nad tym, który leasing nie sprawdza BIK lub KRD. Często jest to jednak podstawa do zainicjowania procedury – bywają jednak wyjątki.

Proces leasingowy

Większość firm, które udzielają czegoś w leasing sprawdzają wiele rejestrów, w których można sprawdzić historię kredytową klienta. Inaczej ta procedura przebiega dla firm, a inaczej dla klientów indywidualnych. Duże przedsiębiorstwa nie muszą udzielać odrębnej zgody na sprawdzenie rejestrów, natomiast klienci indywidualni muszą wyrazić na to zgodę.

Negatywna opinia oczywiście źle wpływa na kredytobiorcę. Wszelkie rysy, które mogą stanowić ryzyko niewypłacalności są dla leasingodawcy jednoznaczne. Wtedy klient automatycznie jest skreślony pod względem kredytowym.

Rodzimy rynek

W Polsce istnieje kilka podmiotów, które zajmują się udzielaniem kredytu bez sprawdzania w BIK. Pomimo tego, że jest to stosunkowo ryzykowne, sam przebieg procedury jest sprawą indywidualną całej firmy. Cała transakcja jest oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczana. Same rejestry są jednak sprawdzane, aczkolwiek nie bierze się ich pod uwagę. Dodatkowe zabezpieczenia są zazwyczaj w postaci poręczeń osób trzecich, pod zastaw można wziąć inne mienie, lub zastawić hipotekę.

Który leasing nie sprawdza BIK?

Pomimo tego, że tego typu firm jest mało, to jednak kilka oferuje usługi bez sprawdzania BIK. Jest to między innymi Leasing Polski, Finserv, Best Leasing. Firmy te łatwo odnaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać odpowiednią nazwę lub frazę w wyszukiwarkę, a wyświetlą się najlepsze witryny. Leasing, który nie sprawdza BIK działa na podobnej zasadzie jak inne tego typu transakcje – różni się głównie ceną, jaką trzeba dodatkowo za niego zapłacić. Wszystko to jest jednak kosztem złej historii kredytowej, z czym trzeba się niestety pogodzić.