Leasing – nie tylko na nowe, ale również używane auta

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Najczęściej leasing kojarzymy ze sposobem na pozyskanie pojazdu nowego, prosto z salonu. Nie każdy wie jednak, że w leasing możemy wziąć też samochód używany. Na jakich warunkach możemy skorzystać z takiej oferty?

Dlaczego leasing jest korzystny?

Leasing to korzystna forma finansowania wybierana głównie przez przedsiębiorców. To atrakcyjna oferta pod kątem ekonomicznym i podatkowym – płacimy wtedy raty leasingowe przez określony czas i możemy odliczać koszty od podatku. Po zakończeniu okresu leasingowego możemy albo auto zostawić za niewielką cenę, albo możemy oddać je leasingodawcy.

Leasing na używane pojazdy

Większość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z leasingu auta nowego. Możemy wybrać pojazd osobowy albo dostawczy w zależności od potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Z opcji leasingu możemy skorzystać zarówno w firmach leasingowych, jak i bezpośrednio w salonach samochodowych, na przykład w opcji Leasing Ford, która jest dostępna dla klientów Forda.

Jednak wtedy, gdy liczy się dla nas niska cena, możemy też wybrać opcję leasingu samochodów używanych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pojazd musi spełnić wtedy określone wymogi.

Zacznijmy od tego, że leasingowane auto używane musi mieć określony wiek. Najczęściej nie jest możliwe wyleasingowanie auta starszego niż 4-6 lat. Ważny jest też czas leasingu, który po zsumowaniu z wiekiem auta nie powinien przekraczać 7-8 lat. Zatem jeśli chcemy wyleasingować auto mające 3 lata, najczęściej umowa leasingowa nie będzie mogła trwać dłużej niż 4-5 lat.

Warto też wskazać, że przy leasingu aut używanych firma leasingowa może zażyczyć sobie wyższej opłaty wstępnej niż w przypadku pojazdów nowych. Dla nowego auta zwykle to wydatek od 0% do 10% jego wartości, natomiast dla aut używanych może być to nawet opłata w wysokości 40% wartości.

Jeśli chcesz kupić używane auto w leasingu, warto udać się bezpośrednio do salonu dealera. Na miejscu będzie można załatwić wszystkie sprawy – począwszy od wyboru odpowiedniego samochodu, poprzez zawarcie umowy leasingowej, a skończywszy na zakupie polisy ubezpieczeniowej.