MacBook czy Surface?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Microsoft kontra Apple. Ciężko jest wybrać konkretny model pomiędzy dwoma wiodącymi firmami na rynku. Zarówno Macbook i Surface w środowisku komputerowym przyjęły się bardzo dobrze. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są to jedne z najlepszych laptopów na rynku. Swoimi możliwościami sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

MacBook

Cały design i parametry komputer dążą do tego, aby stać się bardziej dostępnym dla klienta i przystępniejszym w aspekcie objętościowym. Teraz MacBooka można porównać niemalże do MacBook Air w zakresie lekkości sprzętu. Oczywiście nie stracił on na swoich właściwościach technicznych. Kolejnym elementem wprowadzonym do modelu jest wysoka rozdzielczość wyświetlacza Retina. Bateria wytrzymać może nawet do 10 godzin użytkowania. Dodatkowo dla zwiększenia mocy został wyposażony w procesor Intel Core siódmej generacji.

Atutem jest także to, że komputer nie wymaga chłodzenia, dlatego miejsce poświęcono na zwiększoną objętościowo baterię. Dla większego komfortu pisania i pracy zaprojektowano specjalną pełnowymiarową klawiaturę. Udoskonalono także mechanizm motylkowy, który związany jest z klawiaturą. Nacisk na konkretny klawisz jest bardzo delikatny, a jednocześnie efektywny. Dzięki zastosowaniu technologii Multi Touch, praca na MacBooku jest dużo prostsza i bardziej intuicyjna. Przeglądanie stron internetowych czy jakiekolwiek inne działania na komputerze mogą wymagać jedynie machnięcia. Ceny zaczynają się od 4000 złotych.

Surface

Producenci już na początku zapewniają swoich klientów, że jedną z największych zalet modelu jest niesamowity design i zastosowane wewnątrz zaawansowane technologie. Wszystkie urządzenia z gamy Surface posiadają także wysokiej jakości wyświetlacz PixelSense. Ma on zapewnić niesamowitą jakość i rzeczywistość kolorów. Funkcja Windows Ink daje użytkownikowi możliwość pisania ręcznego za pomocą specjalnego pióra. Sam Surface może być modyfikowany na różne sposoby. Korzystać z niego można w postaci tabletu, komputera stacjonarnego i przenośnego. Do tego bardzo elegancka klawiatura, dostępna w kilku kolorach. Surface Pro Signature Type Cover ubrana została w materiał Alcantara, który jest bardzo delikatny i miękki w dotyku. Oczywiście za każdy dodatkowy element trzeba zapłacić – i to nie mało. Klawiatura to wydatek około 800 złotych, pióro z kolei około 500 złotych. Ekran to wydatek 4000, a cały laptop około 5000 złotych.

Pod względem cenowym Microsoft oferuje swoim klientom bardzo drogie rozwiązanie. Także opinie klientów na temat Surface są dosyć zróżnicowane w stosunku do ceny. MacBook i firma Apple to nie tylko prestiż posiadania produktu z logiem nadgryzionego jabłka, ale także mniejszy koszt. Każdy model ma swoje plusy i minusy, dlatego warto jest zastanowić się przede wszystkim nad możliwościami finansowymi własnego portfela.