Niedziele handlowe – gdzie zrobisz zakupy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

11 marca 2018 roku w Polsce miała miejsce pierwsza niedziela bez handlu. Jakie sklepy są otwarte w niedziele niehandlowe? Gdzie zrobisz zakupy? Zapraszamy do lektury!

Niedziele niehandlowe w Polsce

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca tego roku. Mimo to, niektóre sklepy są wtedy otwarte. Miejsca, które mogą prowadzić swoją działalność w niedziele niehandlowe to stacje benzynowe, lokale gastronomiczne oraz sklepy zlokalizowane blisko dworców kolejowych i portów lotniczych. Mimo zakazu handlu, w niedzielę mogą również pracować kwiaciarnie, cukiernie, giełdy rolnicze i piekarnie. Zakaz handlu nie obowiązuje również sklepów internetowych, które działają przez 24 godziny na dobę.

Kiedy wypadają niedziele bez handlu? Czego możemy się spodziewać w przyszłości?

Niedziele niehandlowe wypadają zazwyczaj dwa razy w miesiącu, normalne zakupy można zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, natomiast pozostałe dwie są niehandlowe. Handel w niedzielę będzie ograniczany stopniowo przez Rząd – w przyszłości zakaz ten może zostać rozszerzony o jeszcze jeden weekend!

Za około dwa lata możemy się spodziewać całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Sklepy będą pozamykane w każdą niedzielę oraz święta wolne od pracy, poza wyjątkami określonymi w ustawie (dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz jedna niedziela przed Wielkanocą).

Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę niehandlową?

Poza wymienionymi na początku artykułu miejscami, w niedzielę niehandlową można również zrobić zakupy w mniejszych sieciach sklepów, o ile za ladą stanie ich właściciel. Sklepy, które są nieczynne w niedzielę, wprowadziły zmiany w godzinach otwarcia. Niektóre z nich są czynne w piątki i soboty nawet do godziny 23:00!

Jak najprościej zlokalizować sklepy otwarte w niedzielę? Zainstaluj aplikację!

Wprowadzenie niedzieli wolnych od handlu nie mogło pozostać bez wpływu na rynek aplikacji na smartfony. Dzięki aplikacjom takim jak Otwarte w niedzielę czy Niedzielne zakupy można łatwo zlokalizować czynne lokale w pobliżu i sprawdzić ich godziny otwarcia. W bazie aplikacji Niedzielne zakupy stworzonej przez polskich studentów znajduje się już ponad 2 tysiące punktów handlowych – sklepów, aptek, restauracji i innych placówek, obejmuje ona obszar całej Polski.