OC online – 5 powodów, dla których warto kupić polisę bez wychodzenia z domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Twoje OC niebawem się skończy? Szukasz tańszej polisy? Kup ubezpieczenie przez Internet. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, czas i osiągniesz kilka unikalnych korzyści. Jakich? Sprawdź.

Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia komunikacyjnego, możesz zawrzeć umowę w siedzibie ubezpieczyciela, skorzystać z usług agenta lub kupić polisę przez Internet. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie zakup ubezpieczenia online zapewnia kierowcom najwięcej profitów. Także tych, niedostępnych przy zawarciu umowy innymi kanałami. OC online – jak nabyć polisę bez wychodzenia z domu? Co zyskują kierowcy kupujący OC przez internet?

Dlaczego warto kupić OC przez Internet?

Oszczędność pieniędzy

Zakres komunikacyjnego OC reguluje prawo. Jest on więc identyczny dla wszystkich towarzystw. Nie wszyscy wiedzą jednak, że w parze z takim samym zakresem, nie idą ceny. Te, w zależności od towarzystwa mogą się różnić nawet o kilka tysięcy złotych rocznie! Jak to możliwe? Choć kalkulując stawki OC, ubezpieczyciele biorą pod uwagę te same dane (m.in.: wiek i historię szkodowości kierowcy, długość posiadania prawa jazdy, markę i model pojazdu, miejsce rejestracji oraz pojemność silnika), punktują je w odmienny sposób. Efektem takiej strategii są skrajnie różne ceny. Sięgając po pierwszą lepszą ofertę, możesz słono przepłacić, a wybierając z głową -zaoszczędzić. Najtańsze OC obliczysz na mubi.pl Mubi.pl. Po wypełnieniu jednego krótkiego formularza to proste w obsłudze narzędzie przedstawi Ci oferty najlepszych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli któraś spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę. To jednak nie wszystko. Niektórzy ubezpieczyciele premiują zakup ubezpieczenia przez Internet i nagradzają kierowców atrakcyjnym rabatem. Zawierając umowę online, możesz więc oszczędzać dwutorowo – dzięki wyborowi najtańszej oferty i dodatkowemu rabatowi.

Oszczędność czasu

Jeśli zechcesz zawrzeć umowę z konkretnym towarzystwem, musisz przyjąć zaproponowaną przez nie cenę. Żadne porównanie ofert nie wchodzi więc w grę. Chcąc kupić ubezpieczenie za pośrednictwem agenta, możesz co prawda porównać propozycje wielu towarzystw. Taki proces jest jednak z reguły żmudny i czasochłonny. Wymaga także rozmów telefonicznych z doradcą. A na te, nie zawsze jest czas. Dzięki internetowej platformie porównasz dostępne na rynku oferty w ciągu zaledwie kilku minut. Bez wychodzenia z domu, wygodnie i komfortowo. Oprócz cen zaproponowanych przez każdego z ubezpieczycieli poznasz także zakres dodatkowych świadczeń dostępnych wraz z OC.

Możliwość porównania dodatkowych świadczeń

Aby zachęcić kierowców do skorzystania z usług, wielu ubezpieczycieli dodaje do OC atrakcyjne dodatki – pakiet assistance, usługę BLS, darmową Zieloną Kartę czy ubezpieczenie szyb. Jeśli skorzystasz z porównywarki, poznasz nie tylko ceny każdej z polis, ale również dodatkowe świadczenia, oferowane przez ubezpieczyciela.

Możliwość zakupu ubezpieczenia w niedzielę i święto

W większości przypadków ubezpieczenie OC przedłuża się automatycznie. Od tej zasady istnieje jednak kilka wyjątków. Należą do nich m.in.: korzystanie z ubezpieczenie poprzedniego właściciela auta czy z OC krótkoterminowego. Jeśli zapomnisz o tym, że Twoje ubezpieczenie wygasło, a przerwa w ochronie wyniesie choćby jeden dzień, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) naliczy wysoką karę. Jeśli zorientujesz się, że ważność Twojej polisy upływa w sobotę lub niedzielę, nie załamuj rąk. Choć w dni wolne od pracy telefony agentów milczą, a oddziały firm ubezpieczeniowych nie pracują, z pomocą przyjdzie… internetowa porównywarka OC AC Mubi. Kupując ubezpieczenie online, odnowisz ochronę także w dzień wolny od pracy. Cała procedura łącznie z zawarciem umowy i opłacaniem składki nie potrwa dłużej niż kilka minut.

Możliwość rezygnacji w ciągu 30 dni

Jeśli kupisz ubezpieczenie przez Internet, będziesz mógł zrezygnować z niego w ciągu 30 dni. Bez konieczności informowania ubezpieczyciela o powodach swojej decyzji. Na taki przywilej nie mogą liczyć osoby, które zawarły umowę w siedzibie towarzystwa czy za pośrednictwem agenta. Aby zrezygnować z OC, wystarczy wypełnić tylko krótki dokument (wzory takich dokumentów są zazwyczaj udostępnione na strach internetowych towarzystw) i dostarczyć ubezpieczycielowi e-mailowo, osobiście lub listownie.