Poleasingowe laptopy – podzespoły w 2018 roku

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Planujesz kupno laptopa poleasingowego lub zwyczajnie interesuje Cię ten temat? W swoim artykule pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru i wskażemy, na co warto zwrócić uwagę w 2018 roku.

Cztery zakresy cenowe

Kiedy mówimy o sprzęcie poleasingowym, możemy wyróżnić cztery grupy, które definiuje cena. Pierwsza z nich to laptopy do 500 zł, druga do 800 zł, trzecia do 1200 zł, a ostatnia to powyżej 1200 zł. Jasne jest, że im wyższa cena, tym więcej możesz oczekiwać od sprzętu. Nim jednak zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, do czego laptop będzie Ci właściwie potrzebny i na czym Ci najbardziej zależy.

Jeżeli potrzebujesz sprzętu do przeglądania  sieci oraz pracy biurowej, nie skupiaj się na mocnej karcie graficznej. Co innego w przypadku graczy. Możliwości i rozwiązań jest wiele. Opowiemy Ci nieco o dostępnych na rynku podzespołach.

Dużo RAM-u w dobrej cenie

Jesteś graczem lub grafikiem, robisz często wiele rzeczy w tym samym czasie i zależy Ci na sprawności Twojej pracy? Obecnie na rynku sprzętów poleasingowych są dostępne modele, które mają 16 GB RAM-u. Znajdują się one z reguły w czwartej kategorii cenowej i są perełkami pośród pozostałych laptopów. Aby je dostać, należy regularnie sprawdzać oferty firm, proponujących sprzęty poleisingowe.

Jednak do codziennego użytku spokojnie wystarczy Ci 8, a nawet 4 GB RAM. Pamiętaj jednak, że stosunkowo niewielkim kosztem możesz dołożyć sobie kostki RAM-u, jeżeli specyfikacja danego laptopa na to pozwala. Zwróć wiec uwagę na opis płyty głównej, a będziesz wiedzieć, na czym stoisz.

Grafika i procesor w parze z wytrzymałością

Laptopy poleasingowe są wcześniej używane przez firmy. Przez to większość z nich, a zwłaszcza te klasy biznes, są wykonane z trwalszych materiałów niż te dostępne na rynku konsumenckim. Są wytrzymalsze oraz posiadają więcej funkcji zabezpieczających sprzęt jak np. skaner na odcisk palca. Często dzieje się to kosztem takich podzespołów jak karta graficzna, lecz nie zawsze.

W 2018 r. masz możliwość sprawienia sobie laptopa klasy biznes z dedykowaną kartą graficzną.  To zdecydowanie lepsza opcja od karty graficznej zintegrowanej. Powód to ewentualna możliwości wymiany karty dedykowanej na lepszą. Co więcej, jeżeli trafisz na okazję możesz zdobyć laptopa z GeForce GTX 1050, a ta pozwala już na zagranie w popularne i wymagające gry dostępne na rynku. Jednak taki model to okazja i rzadko idzie w parze ze sprzętem biznesowym.

Powszechnie dostępne są również laptopy z procesorami I5. To nic złego, bo dane procesory mają przyzwoitą moc obliczeniową. Bezpośrednio wpływa ona na prędkość Twojego sprzętu, podobnie jak pamięć RAM. Warto się więc na nie zdecydować.