Pożyczka dla bezrobotnych – jak najszybciej zdobyć pieniądze?

0

Czy osoba bezrobotna może liczyć na zastrzyk gotówki w postaci kredytu lub pożyczki finansowej? Gdzie osoby bezrobotne mogą dostać pożyczkę? Jak wyglądają formalności z tym związane? Zapraszamy do lektury!

Zdolność kredytowa, a możliwości uzyskania wsparcia finansowego

Na zdolność kredytową składają się takie czynniki jak dochód, wiek, ilość osób na utrzymaniu, dotychczas podejmowane kredyty i pożyczki, miesięczne wydatki, rodzaj umowy o pracę oraz stan cywilny. Najbardziej pożądanym przez banki klientem są oczywiście osoby pracujące na podstawie umowy o pracę, nieposiadające żadnych dzieci na utrzymaniu oraz żyjące w związku małżeńskim z pracującymi osobami.

Jak najszybciej zdobyć pieniądze, gdy jest się bezrobotnym?

W przypadku osób o obniżonej zdolności kredytowej lub jej braku jedyną opcją na szybki zastrzyk gotówki jest pożyczka od instytucji pożyczkowej (np. w formie chwilówki lub pożyczki dla bezrobotnych).

Pożyczka dla bezrobotnych – co to takiego? Jak ją dostać?

Pożyczka dla bezrobotnych to alternatywna opcja dla kredytu, do którego otrzymania należy się wykazać wysoką zdolnością kredytową. Taką pożyczkę można uzyskać od dowolnej firmy pożyczkowej, jednak należy korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych i poleconych pożyczkodawców. Cała procedura odbywa się bardzo szybko i sprawnie drogą online.

W porównaniu z wymaganiami, jakie stawiają banki, kryteria, którymi kierują się firmy pożyczkowe, są dość wyrozumiałe, a wymagana dokumentacja nie jest aż tak problematyczna. W celu zweryfikowania Twojej zdolności kredytowej pobierana jest informacja o formie zatrudnienia i osiąganych dochodach, jednak nie jest to decydujący czynnik. Możliwe jest uzyskanie pożyczki przez osoby niezwiązane umową o pracę, o ile posiadają one pozytywną historię w BIK.

Jak zadbać o historię w BIK?

Na niekorzyść naszego wizerunku w Biurze Informacji Kredytowej może działać brak historii kredytowej, natomiast na naszą korzyść przemawia dotychczasowe regularnie i terminowe spłacanie zaciągniętych zobowiązań. Pozytywną historię kredytową buduje się również poprzez regularne spłacanie pożyczek. W sytuacji, gdy masz pozytywną historię kredytową, a ewentualne zaległości mają niskie kwoty i krótkie terminy spłat, parabank może okazać wyrozumiałość w Twojej sprawie i przyznać Ci kwotę, o którą poprosisz. Zanim zaciągniesz zobowiązanie, sprawdź koniecznie wiarygodność firmy, która przyznaje pożyczkę, by nie narażać się na nieprzyjemności i dalsze kłopoty finansowe.

Komentowanie wyłączone