Samochody hybrydowe – jaki model najchętniej kupują Polacy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Napęd hybrydowy to nowa technologia, wykorzystująca do poruszania pojazdu dwa rodzaje napędu – silnik spalinowy i elektryczny. Silniki te mogą pracować jednocześnie lub na przemian, całością steruje elektroniczny układ. Jakie hybrydy są najczęściej kupowane przez Polaków?

Hybrydy – nowoczesne i bardziej ekologiczne od zwykłych aut?

Samochody hybrydowe są coraz bardziej popularne na polskim rynku, między innymi ze względu na ich proekologiczny charakter. Pojazdy hybrydowe zostały skonstruowane z myślą o ruchu miejskim i w takich warunkach spalają mniej niż normalne samochody.

Jazda w trybie elektrycznym bez użycia silnika spalinowego jest cichsza i bardziej ekonomiczna. Niskie spalanie paliwa i nieduża emisja spalin do atmosfery sprawiły, że pojazdy te szybko okrzyknięto autami nowoczesnymi i ekologicznymi.

Posiadacze hybryd mogą liczyć na szereg ulg oraz bezpłatne miejsca parkingowe, jednak nie każdego stać na ten typ pojazdu. Auta z podwójnym napędem elektryczno-spalinowym kosztują średnio około 100 tysięcy złotych za model.

Jakie hybrydy są najczęściej kupowane przez Polaków?

Niekwestionowanym liderem sprzedaży samochodów hybrydowych na świecie jest Toyota. Japońska marka ma ponad 80% udziału w całym rynku, najczęściej kupowane modele to crossover Toyota C-HR, Toyota RAV4, Toyota Yaris oraz Toyota Prius. Ceny tych hybryd na polskim rynku wynoszą od około 77 000,00 zł do 123 000,00 zł, w zależności od modelu.

Inne popularne marki samochodów hybrydowych w Polsce, to:

  • Lexus – szczególną popularnością cieszy się modele Lexus NX SUV, Lexus CT oraz Lexus RX
  • Kia Niro – ceny tego samochodu zaczynają się od 91 990,00 złotych
  • BMW i3 – ceny tej hybrydy zaczynają się od 167 000,00 złotych
  • Hyundai – szczególnie popularny jest Hyundai Ioniq Electric

Najpopularniejsze hybrydy na polskim rynku

Według statystyk Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego, udział sprzedaży samochodów hybrydowych rośnie z roku na rok. W rankingu najpopularniejszych i najchętniej kupowanych w Polsce aut hybdrydowych znajdują się również Infiniti Q50, Nissan Leaf, Tesla Model S oraz X, Volvo XC90, Ford Mondeo, Audi Q7 oraz Mitsubishi Outlander.