Sprzęt komputerowy dla gracza

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na rynku istnieje wiele typów sprzętu komputerowego. Jeden przeznaczony jest pod pracę, inny pod filmy, a jeszcze inny pod gry. Sprawdźmy, jaki sprzęt najlepiej nada się dla zapalonego gracza.

Karta graficzna priorytetem

Zdecydowanie najważniejszym podzespołem w budowaniu komputera przeznaczonego do gier będzie karta graficzna. W dzisiejszych czasach warto zwracać uwagę na ilość pamięci RAM. Najlepszym wyborem będą karty z 3 lub 4 GB pamięci na pokładzie. Należy jednak uważać. Ilość pamięci nie decyduje o tym, czy dana karta jest dobra. Jedna karta może mieć więcej pamięci od drugiej, a niekoniecznie musi być lepsza. Są również inne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, tj. szybkość pamięci, szyna pamięci oraz zawarta architektura.

Jeśli będziemy wybierać kartę do gier, mamy do wyboru dwóch producentów – GeForce oraz Radeon. Trudno powiedzieć, które karty są lepsze. Wydaje się, że lepsze do gier będą te od GeForce’a. Aby grać w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach, warto zaopatrzyć się w kartę z serii GTX. Mowa tu o modelu 1060, 1070 i 1080. Z tańszych modeli można wybrać GTX 970, lecz w większości zapewne sprzedawana jest ona jako używana. Jeśli chodzi o Radeon, karty przeznaczone do gier to te z serii RX o modelach 470, czy nowszych, 570 oraz 580.

RAM i procesor też są ważne

Ważne podzespoły to również pamięć RAM oraz procesor. Aktualnie gry mają duże zapotrzebowanie na RAM, więc warto zaopatrzyć się w 8 GB pamięci lub patrząc długoterminowo – w 16 GB. Najlepszym wyborem będzie pamięć DDR 4, lecz DDR 3 również jest dobre.

Jeśli chodzi o procesory to jest ich mnóstwo. Do gier najlepiej się sprawdzą procesory Intel z linii i5 lub i7 oraz procesory AMD z serii FX lub Ryzen 5 oraz 7. Najlepszym wyborem będzie procesor czterordzeniowy.

Dysk twardy oraz zasilacz jako dodatki

Aby zmieścić na swoim komputerze nowe gry, potrzebny jest do tego pojemny i co najważniejsze – szybki dysk. Coraz bardziej popularne stają się dyski SSD czyli półprzewodnikowe. Aktualnie charakteryzują się one wysoką ceną w stosunku do pojemności. Jeśli zależy komuś na wysokiej pojemności i dobrej wydajności, dobre będą dyski HDD o pojemności 1 lub 2 TB od firmy WD z serii black lub blue.

Zasilacz nie jest mniej ważny. Musi on zasilić nasz sprzęt. Najlepszym wyborem będzie markowy zasilacz. Na rynku istnieje dużo firm, które produkują tego typu podzespoły, m.in. Corsair czy Be Quiet. Zasilacz, który sprosta oczekiwaniom i będzie przesyłał wystarczającą ilość mocy do naszego sprzętu będzie ten o mocy 550 lub 600 W.