Świąteczny kredyt gotówkowy

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Okres przedświąteczny jest czasem, gdzie przybywa nam wydatków. Chcemy, aby ten czas był wyjątkowy dla nas i dla naszych najbliższych. Dlatego też właśnie w grudniu pożyczki cieszą się dużym powodzeniem. Pieniądze są nam potrzebne na prezenty, na przygotowanie samych świąt i na przyjemności. Czy sięganie po pożyczkę to dobre rozwiązanie?

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim warto zastanowić się czy pieniądze są nam na pewno potrzebne. Wzięcie kredytu świątecznego wiąże się z zobowiązaniem comiesięcznej jej spłaty. Warto przeczytać co najmniej raz regulamin oraz wszystkie informacje napisane drobnym drukiem. Po pierwsze oprocentowanie, które obecnie nie może być wyższe niż 10 procent w skali roku. Istotne jest to, że oprocentowanie nie wskazuje całkowitej kwoty, którą należy spłacić. Przy zaciąganiu pożyczki jest także prowizja, czyli jednorazowa opłata, która jest ustalana przez np. bank w momencie udzielenia kredytu. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest jej zapłacenie od razu, aby nie płacić w przyszłości za nią odsetek. Firmy pożyczkowe wymagają opłat przygotowawczych. To stała kwota, która trzeba wpłacić i jest ona związana z zaciągnięciem samego kredytu. Coraz częściej mam miejsce sytuacja, gdzie podpisanie umowy świątecznego kredytu gotówkowego jest związane z przystąpieniem do ubezpieczenia. Warto się zapoznać dokładnie z kosztami dodatkowymi i z różnymi opcjami polisy. Istniej także opłata za przesunięcie terminu spłaty raty. Firma pożyczkowa może wyrazić zgodę, ale zrobi to na jej warunkach i oczywiście trzeba za to dodatkowo zapłacić. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne i terminowe spłacanie pożyczki, aby nie wpaść w rosnące zadłużenie.

Mądre pożyczanie

Poniżej jest przestawione w punktach kilka istotnych wskazówek, które pomogą w zaciągnięciu (bądź nie) kredytu gotówkowego na święta.

  1. Czy na pewno potrzebujesz pożyczki? Może warto zrezygnować z tak kosztownych prezentów, na rzecz stabilnej sytuacji finansowej przez najbliższe miesiące.
  2. Dostosuj kredyt do swoich możliwości. Nie bierz więcej niż jest Ci potrzebne. Każdy grosz więcej będzie musiał zostać spłacony z procentem.
  3. Przeczytanie uważne umowy jest niezbędne. W razie potrzeby lepiej przeczytać ją jeszcze raz.
  4. Pożyczkodawcy często stosują kruczki w umowach. Mogą one napisane być drobnym drukiem.
  5. Zaciągaj świąteczny kredyt gotówkowy w sprawdzonych firmach pożyczkowych.
  6. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości najlepiej zadzwonić bądź wstawić się osobiście i uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas sprawy.
  7. Istnieje prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Przyczyna nie musi zostać podana.