Trend na małe mieszkania

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na rynku nieruchomości można zaobserwować silny trend związany z małymi mieszkaniami. Kompaktowe kawalerki i mikroapartamenty cieszą się dużym powodzeniem, nie tylko wśród studentów. Jakie są ich zalety? Skąd wzięła się ta moda? Zapraszamy do lektury!

Mikroapartamenty – co to takiego? Czy warto kupić takie mieszkanie?

W polskich miastach powstaje coraz więcej mikroapartamentów. To mini-mieszkanka mające maksymalnie 40 metrów kwadratowych. Niektóre z nich są wielkości jednoosobowego pokoju i nie przekraczają powierzchniowo kilkunastu metrów kwadratowych. Czy da się żyć w takim mieszkaniu?

Mikroapartamenty kuszą przede wszystkim niskimi cenami, za metr kwadratowy w stolicy zapłacimy około 9 tysięcy złotych, więc całe mieszkanie możemy mieć za około 150 tysięcy złotych. Mikromieszkania są popularne na całym świecie również w kontekście wynajmu. Małe kawalerki na wynajem można znaleźć w sieci za 750 zł miesięcznie (plus do tego opłaty). Mikromieszkanie jest wygodniejsze i tańsze niż hotel i jest dobrym rozwiązaniem dla singli oraz par. Moda na małe mieszkania panuje zwłaszcza wśród osób pracujących, które całe dnie są poza domem, nie tylko w pracy, ale i na delegacjach, a czas wolny po pracy często spędzają na mieście. Jeśli traktuje się mieszkanie jak hotel i jedynie się w nim śpi, niewielki metraż nie jest wadą, lecz zaletą! Minimalizm może wynikać także z konieczności – życie w niewielkiej kawalerce jest o wiele tańsze niż wynajmowanie 2 lub 3 – pokojowego mieszkania, niezależnie od miasta i lokalizacji.

Jak dobrze urządzić małe mieszkanie?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zaaranżowanie wnętrza niewielkiego mieszkania. Jeśli masz mieszkanie poniżej 40 metrów kwadratowych, możesz je urządzić, korzystając z kilku sztuczek.

  1. Jeśli masz wysokie mieszkanie, zbuduj antresolę, którą wykorzystasz jako miejsce do spania, pracy lub schowek na niepotrzebne, lub nieużywane rzeczy
  2. Wykorzystaj maksymalnie powierzchnię ścian. Szafki ścienne możesz zabudować podwójnie, na ścianach możesz przymocować praktyczne wieszaki, a nawet przyczepić donice z roślinami.
  3. Wykorzystaj powierzchnię pod łóżkiem oraz wnęki i wolne ściany. W tych miejscach możesz postawić szuflady lub wykonać zabudowę, która pozwoli je zagospodarować.
  4. Do niewielkich mieszkań polecane są suwane drzwi. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale i wpuści wiele światła do pokoju!
  5. Pozbądź się ścianek dzielących mieszkanie na części. Moda na ścianki działowe przeminęła, teraz liczy się otwarta przestrzeń! Jako ewentualne przegrody możesz wykorzystać regały na książki.