Używane i z gwarancją – kup auto używane bez ryzyka!

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Gwarancja najczęściej jest kojarzona z pojazdami nowymi. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że możemy otrzymać ją również na pojazdy z drugiej ręki.

Wybranie dobrego auta używanego nie jest takie proste, jak może się wydawać. Do wyboru mamy wiele świetnych modeli, ale tylko niektóre z nich zasługują na uwagę. Osoby bez doświadczenia w branży motoryzacyjnej są najłatwiejszym celem oszustów.

Jak nie dać się nabrać?

Przekręcony licznik to tylko czubek góry lodowej, ponieważ nieuczciwi handlarze korzystają z różnych działań mających na celu zwiększenie wartości pojazdu. Na rynek trafiają auta, które powinny dawno zostać zezłomowane, samochody powypadkowe, po zalaniach, z poważnymi usterkami, na przykład niedziałającymi poduszkami powietrznymi, spawane z kilku różnych elementów. Zatem zakupienie takiego pojazdu może być nawet niebezpieczne dla zdrowia i życia podróżujących.

Aby kupić dobre auto z drugiej ręki, trzeba znać się na rzeczy albo mieć kogoś do pomocy. Portale ogłoszeniowe, giełdy i komisy są pełne ofert, które wprawdzie przyciągają uwagę, ale powinny jednocześnie wzbudzać wątpliwości. Można jednak zmniejszyć ryzyko przy zakupie pojazdu z drugiej ręki – to oferty dostępne w salonach dealerskich.

Zakup używanego auta u dealera

Wiele salonów dealerskich różnych marek prowadzi obecnie sprzedaż pojazdów używanych. Są to głównie modele z ostatnich roczników, nadal w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Pochodzą głównie z rozliczeń z klientami oraz są pojazdami poleasingowymi.

Auta są dokładnie sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż – przeprowadza się kompleksowe badania techniczne, a ich wyniki są też do wglądu klienta. W razie drobnych usterek są one naprawiane. Co więcej, w salonach dostępne są używane auta z gwarancją. Klienci otrzymują najczęściej półroczną albo roczną gwarancję na pojazd we wskazanym zakresie. Gdy pojawią się jakiekolwiek usterki objęte ochroną gwarancyjną, dealer pokryje koszty naprawy.

Zatem w poszukiwaniu używanych samochodów warto zwrócić również uwagę na te dostępne w salonach dealerskich – oferty można sprawdzić już teraz on-line.