Windows vs MacBook – które laptopy lepsze?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz zakupić laptopa i zastanawiasz się między opcją MacBook, a Windows? Który jest lepszy? Odpowiedź sama w sobie nie jest prosta, ponieważ wszystko tak na prawdę zależy od przeznaczenia urządzenia. Jednak my postaramy się przybliży Ci najistotniejsze korzyści obu, aby z łatwością można było wybrać coś pod siebie.

Laptop do pracy biurowej i profesjonalnej

W przypadku pracy biurowej najlepiej wybrać taki sprzęt, który będzie:

  • lekki,
  • działał dość długo na jednym ładowaniu baterii,
  • doskonale działał wraz z pakietem biurowym.

W zasadzie używając laptopa do pracy biurowej możemy wybierać między MacBookiem, a Windowsem tylko pod względem osobistych przekonań, ponieważ dzisiejsze Windowsy wcale nie są gorsze od applowskich. Świetnym przykładem może być tutaj Asus ZenBook, HP Spectre 14 czy Huawei MateBook X Pro.

Jeśli chodzi o bardziej złożone i wymagające prace takie jak obróbka zdjęć, renderowanie wideo i praca z dźwiękiem to zdecydowanie lepiej skłonić się w stronę laptopa MacBook. Dlaczego? Ponieważ tworzone są one dla użytkowników „profesjonalistów”, a ich świetne ekrany, bardzo dobra wydajność systemu operacyjnego i wiele profesjonalnych programów tworzą idealną maszynę do zadań  specjalnych.

Laptop do grania

Nie od dziś wiadomo, że jeśli uwielbiasz grać i szukasz właśnie takiego sprzętu musisz postawić na laptopa z systemem Windows. MacBook nie jest stworzony z myślą o gamer’ach i nie pozwala on na uruchomienie zbyt wielu gier. Na ten moment na tych applowskich systemach możemy jedyne zagrać w „Dying Light”, „Cities:Skylines” czy „Farming Simulator”. Jest to zdecydowanie zbyt mało porównując system Windows, który umożliwia zainstalowanie i uruchomienie każdej gry.

Laptop do konsumowania treści

Jeśli szukasz laptopa do przeglądania internetu, oglądania filmów czy rozmawiania na portalach społecznościowych to tutaj lepiej wybrać model z system Windows. Dlaczego? Wszystkie wymienione powyżej czynności nie wymagają od sprzętu niesamowicie dużej mocy, a to wiąże się z niższą ceną w porównaniu z MacBookiem, który potrafi kosztować nawet 10 000 złotych. Warto też wspomnieć, że Windows to prosty system, a więc jego obłsuga nie będzie dla nikogo ciężkim orzechem do zgryzienia. W przypadku MacBook’a trzeba zmienić kilka przyzwyczajeń bo jego obsługa jest nieco inna.