Wyciągarki elektryczne – jak poprawnie dobrać wyciągarkę samochodową?

Niniejszy artykuł pod tytułem Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Sprzedaż samochodów powypadkowych z polskich firm ubezpieczeniowych należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wybierz odpowiednią wyciągarkę elektryczną i wyrusz w trasę! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Idealna wyciągarka elektryczna nie istnieje – patrz na fakty, nie na reklamy!

Istotną kwestią w trakcie wyboru odpowiedniej wyciągarki elektrycznej jest zastosowanie. Przeważnie szukamy wyciągarek do samochodu lub innego pojazdu. Niekoniecznie musimy od razu myśleć o off-roadowym szaleństwu i adrenalinie płynącej z jazdy poza trasą. Wyciągarka elektryczna to rozwiązanie także dla zwykłych kierowców, którzy sporadycznie przemierzają mniej sprawdzone szlaki. Przymrozek i niekorzystne warunki na drodze to coś, co może spotkać każdego. W trudnej sytuacji najprościej będzie posłużyć się własną wyciągarką. Korzyści, które z tego płyną, są następujące:  nie musimy czekać na pomoc, nie musimy płacić za pomoc, możemy sami wykazać się swoją zaradnością. Specjaliści od marketingu często pomijają fakty i skupiają się na niezbyt praktycznych cechach. W tym poradniku pokażemy, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę, by czuć się bezpiecznie.

Na to zwróć uwagę – podstawowe cechy wyciągarki elektrycznej

Wyciągarka elektryczna musi być przede wszystkim wydajna. Jej moc powinna pozwolić na wyciągnięcie naszego pojazdu. Pamiętajmy jednak, że nie możemy kierować się mocą, która jest podana w specyfikacji produktu. Wyciągarką jednotonową nie zawsze będziemy w stanie wyciągnąć pojazd o wadze jednej tony. Wynika to z sił działających w rzeczywistych warunkach, które nie są brane pod uwagę podczas testów. Mowa np. o tarciu, które potęgowane jest przez niezbyt równą nawierzchnię. Różnicę powoduje nawet błoto przylegające do kół. Pamiętać musimy o wszechobecnej wilgoci i nieprzyjaznych warunkach pogodowych, które znacząco utrudniają działanie sprzętu. Możemy wybierać produkty o uciągu dwukrotnie wyższym niż waga naszego pojazdu. Minimalna dopuszczalna moc to uciąg o 1,5 wyższy od maksymalnej wagi naszego pojazdu. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu zawarta jest w dokumentach samochodu.

Kolejną ważną kwestią jest długość liny. Zazwyczaj wynosi ona ponad 30 metrów. To w zupełności wystarczy. Warto jednak zwrócić uwagę także na rozstaw śrub montażowych. Pamiętajmy, że  nie jest on uniwersalny i nie musi sprawdzać się w każdej sytuacji. Ostatnią  kwestią jest samo wykonanie – warto stawiać na wyciągarki samochodowe, które tworzone są z wytrzymałych materiałów. W przypadku off-roadu ma znaczenie oczywiście także masa samej wyciągarki. Standardem jest około 40 – 45 kilogramów. Dobieranie wyciągarki elektrycznej powinniśmy zacząć od określenia indywidualnych potrzeb. Jeśli nie potrafimy tego zrobić, warto skontaktować się ze sprzedawcą i przedstawić swoje wątpliwości. Na pewno nam pomoże.

Wyciągarki elektryczne - jak poprawnie dobrać wyciągarkę samochodową?

Poznaj wydajne wyciągarki – postaw na polską jakość

W Polsce możemy pochwalić się niesamowitą jakością wielu produktów. Nie inaczej jest w przypadku akcesoriów do off-roadu. Nasze wyciągarki elektryczne charakteryzują się najwyższym poziomem wykonania, ich konstruktorzy wykorzystują najlepsze materiały, a tworzone są z pasją w celu zapewnienia faktycznych korzyści kupującemu. Firma Dragon Winch obecna jest na rynku od lat 90. Przez ponad 20 lat rozwoju udało się jej dokonać sporej ekspansji. Dziś jej produkty dostępne są na największych rynkach na świecie. Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań i niezawodnej jakości. Profesjonalne wyciągarki elektryczne to klucz do odkrywania nowych tras!