Zakupy na święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas, w którym zastanawiamy się nad zakupem komputera dla kogoś lub dla siebie. Czy kupić sprzęt nowy czy poleasingowy?

Umowa leasingowa

Jest ona nowoczesną formą finansowania. Posiada wiele zalet i jest bardzo opłacalny jeżeli chodzi o zakup komputera. Ma to duży plus, gdyż w dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny w bardzo krótkim czasie staje się po prostu przestarzały. Leasing jest rozwiązaniem na ten problem. Umowę leasingową można już podpisać nawet na okres 18 miesięcy. Po jej zakończeniu możemy zdecydować się na nowy komputer z nowszymi parametrami. Ale istnieje także opcja wykupu sprzętu na własność. Jest to także idealne rozwiązanie dla małej, początkującej firmy, gdzie decyduje się na zakupy na święta Bożego Narodzenia, gdyż zakup komputera lub kilku sztuk wiąże się z dużym wydatkiem. I tutaj z pomocą przychodzi leasing. Jedną z zalet leasingu jest to, że można go włączyć w przychody uzyskane przez firmę. Kolejne to: szybsze i proste procedury niż w sytuacji kredytu bankowego, pokrywanie kosztów użytkownika sprzętu z bieżących przychodów firmy oraz rozszerzenie planowania wydatków leasingobiorcy w przyszłych okresach (raty są stałe i nie zmieniają się przez okres trwania umowy). A co najważniejsze otrzymujemy sprzęt na prawdę wysokiej jakości w dobrym stanie.

Zakup nowego sprzętu

Zakup na Święta Bożego Narodzenia nowego komputera jest o wiele prostszy. Po prostu decydujemy się na konkretny model i kupujemy. Natomiast leasing to umowa, to wiele papierkowej roboty. Zakup nowego sprzętu wiąże się także z mniej pozytywnymi aspektami, takimi jak: po jakimś czasie sprzęt jest już stary i wówczas musimy go sprzedać lub znaleźć inne rozwiązanie. Zakup nowego komputera to większy wydatek, który mógłby zostać przeznaczony na inny cel. Podejmując decyzję warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Jakie są warunki leasingu i czy są one rzeczywiście opłacalne czy może lepiej kupić komputer za gotówkę. Komputer w leasing można w dzisiejszych czasach wziąć przez internet, co przyspiesza sprawę. Istotne jest to, aby dowiedzieć się więcej o leasingodawcy, to znaczy ile wcześniej podpisał umów lub kierując się kwotami przedmiotów leasingowych. Warto dowiedzieć się czy istnieje możliwość leasingu, bo czasami wymagany jest minimalny okres istnienia firmy i nasza firma może go nie spełniać. Przeglądnąć należy dostępne oferty i czy są one opłacalne, aby nie narażać na niepotrzebne straty naszego przedsiębiorstwa.