Znaczenie IT w branży leasingowej

Pomimo tego, że branża leasingowa rozwija się w kraju w zawrotnym tempie, to wykorzystanie w niej IT pozostawia wiele do życzenia. W porównaniu do wielu państw europejskich, to właśnie Polska pozostaje na szarym końcu. Wielu przedsiębiorców stara się jednak nadrobić te dysproporcje. Coraz chętniej korzysta się z leasingu IT, zamiast w realnych zakupów tego typu sprzętu czy usług. Większość tego typu podmiotów znajdujących się na rynku pochodzi jednak zza granicy, gdzie ma swoje główne siedziby. Najważniejsze jest jednak to, że rodzimy rynek otwiera się na tego typu rozwiązania.

Znaczenie IT w branży leasingowej

Rodzime zaplecze IT  w sferze leasingu zaczyna dopiero raczkować. Pomimo dobrych rokowań, ciężko jest zapewnić sobie stabilną sytuację na rynku. Dlatego większość firm decyduje się na zakup konkretnego sprzętu czy systemu. Jakie są tego powody? Możliwe, że klienci boją się inwestować w leasing IT. Jednak z roku na rok statystyki się coraz bardziej poprawiają i pomimo tego, że kraj ma wiele do nadrobienia, to posuwa się do przodu.

Jak już wspominano, potencjał IT w kraju jest zdecydowanie niewykorzystany. Aby lepiej zarządzać zasobami można zatrudnić doradcę, który z pewnością zasugeruje odpowiednie rozwiązania dla firmy. Przedstawiając przedsiębiorcom oferty kupna i leasingu w branży IT na zasadzie zestawienia zyskuje się wiele. Potencjalny klient dopiero wtedy zauważa, że tak naprawdę ta oferta ma wiele do zaoferowania.

Nie każdy przedsiębiorca musi od razu inwestować w nowe sprzęty, serwery, komputery. Ważnym elementem są także systemy, które usprawniają komunikację w firmie. Wszystko to można nabyć na zasadzie leasingu.

Najpopularniejsze towary poleasingowe

Ścisła czołówka trzech najchętniej leasingowanych towarów należy już do IT, a zwłaszcza dotyczy to komputerów i laptopów poleasingowych. Od wielu lat to pojazdy mechaniczne są najczęściej leasingowanym towarem. Wiele firm handlowych właśnie w taki sposób wyposaża swoich przedstawicieli w samochody. Także prywatni przedsiębiorcy inwestują w lepsze pojazdy osobowe na zasadzie leasingu. Rynek transportu towarów także zyskał na sile. Wskazywać na to może przede wszystkim wzrost zainteresowania w leasingu samochodów ciężarowych. Branża IT ma jednak do leadera kilkanaście procent do nadrobienia. Pomimo dobrze rozwijającego się rynku, trzeba zmienić przede wszystkim świadomość leasingobiorców. Nie tylko samochody są dobrą inwestycją – systemy, oprogramowanie czy serwery są również bardzo potrzebne w każdym przedsiębiorstwie.